HABERLER

19 Mart 2017 Pazar

Spiral Freezer / Şoklama Sistemleri
Yüksek kapasiteler için dizayn edilmiş spiral katlar şeklinde oluşan bir makinedir.Freon,amonyak veya karbon gazı kullanılarak - 40°C ye maruz bırakılan ürüne ani şoklama uygulanır.Çok kısa bir süre içerisinde çekirdek ısısı - 5°C ye düşen ürün, besin değerlerini kaybetmez,bu işlemi takiben istenilen muhafaza derecesine düşer (-20°C,-25°C) ve depolanmaya yada sevkiyata hazır hale gelir.Ayrıca spiral sistem ürüne ve yapılacak işleme göre oluşturulacak ortam sıcaklığında soğutma,mayalanma ve pastörizasyon içinde kullanılabilmektedir.Kabin içi ısı değeri istenilen +/- sıcaklıklarda ayarlanabilir. 
Spiral Sistem ,düşük bir hacim içersinde ve yüksek performansta istenilen işlemi gerçekleştirir.Düz hatlı konveyorlerde bu işlem oldukça fazla bir enerjisi ve alan gerektirmesine karşın; standart bir spiralde kullanılan yaklaşık 100 metrelik taşıma bandı, 5mt x 5 mt x 4 mt lik bir hacim kaplar ve kıyaslanırsa bu hacime uygulanacak enerji çok daha azdır.
Ayrıca otomatik veya manuel üretim hatlarından çıkan ürünler, şoklama yada soğutma odalarına girip uzun süre beklemeden, ürün için istenilen şoklama,soğutma veya pastörizasyon işlemi spiral sistemde kısa bir süre içerisinde tamamlanır. 
Spiral sistem otomatik bir makinedir.Üretim ,kesinlikle el değmeden hijyenik ortamda gerçekleşir. 
Zaman,enerji,iş gücü,kullanım kolaylığı,yüksek kapasite,ürünün hazırlanış ve sunumundaki etkisi,depolama tasarrufu ve gıda standartlarına uygun hijyenik bir üretim spiral sistemin sağladığı avantajlardan bazılarıdır. 
Kendi yıkama sistemine sahip olan makinenin temizliği de kolaylıkla yapılabilmektedir.
Kontrol paneli farklı ürünlere göre progralanabilir.Makine operatörü o an çalışacağı ürünü panelden seçer ve spiral sistem hız,kapasite ayarlarını otomatik değiştirir.
Rutin bakımları dışında senelerce güvenle kullanabileceğiniz makinemiz, 2 yıl 5E TASARIM MAKİNE garantisi altındadır.

Share this:

Yorum Gönder

 
Copyright © 2014 3drawing 3D Modelleme ve Grafik Tasarım Stüdyosu. Designed by OddThemes