me Solidworks ile Tek Sıra Dizme Konveyör - Endüstriyel,Mekanik ve Kalıp Tasarım Projelendirme
HABERLER

1 Mayıs 2018 Salı

Solidworks ile Tek Sıra Dizme Konveyör

TEK SIRAYA DİZME BANDI

Thermoform paketleme makinesinin ürün çıkışına konulan dizme bandı,thermoform dan 2x2 ,2x1 ,3x1 ,3x2 ya da 3x3 diziliminde aldığı paketleri dizme kolları vasıtası ile tek sıraya dizer.Arka arkaya tek sıra halinde dizilen paketler otomatik olarak sıralama bandının çıkışına aktarılır.Burada işletmede bulunan inject ,barkot ve ya etiketleme makineleri tarafından thermoform dan ambalajlanmış halde çıkan paketlerin üzerine seri numarası, üretim-son kullanma tarihi vs. markalanarak işlemler tamamlanmış olur..Tüm bu işlemler bittikten sonra paketlenmiş ve üretim bilgileri üzerine yazılmış ürünler sevkiyata ya da depolanmaya hazır hale haldedir.Sıralama bandı thermoform un her adımında her hangi bir müdaheleye gerek kalmadan işlemlerini tekrar eder.

Üzerinde bulunan ekranlı kontrol paneli sayesinde paketleme makinesinin hızına göre senkronize edilebilir.Thermoform durduğu an sıralama bandı da bekler.Sadece paketlenmiş ürün çıkışında çalışır.
Çoğu thermoform makinesi kullanan işletme de tek sıraya dizme işlemi insan gücü ile yapılmaktadır.Bu işlemi 3x3 diziliminde ambalajlanmış ürünü çıkıştan alarak 9 paketi tek tek taşıma bandına aktararak yapar ve bu işlem makine çalıştığı sürece tekrarlanır.

Sıralama bandı işletmenin iş gücü kaybını önleyebilmek amacıyla siz müşterilerimize sunulmuştur.5-6 bar arası çalışma basıncı ve  0,4 kw/saat düşük enerji sarfiyatı ile ekonomik bir tercihtir .Bu unsurlar göz önüne alındığında kısa vade de kendini amorti eden bir sistem olmaktadır.
Makinenin gövdesi ve taşıma bandı gıda standartlarına uygun malzemelerden imal edilmiştir.Üzerinde bulunan emniyet kapakları sayesinde çalışma koşulları güvenli hale getirilmiş ve iş güvenliği sağlanmıştır.
Makinemiz kendi tasarımımız olup Türk Patent Enstitüsünün koruması altındadır.

Share this:

Yorum Gönder

 
Copyright © 2014 Endüstriyel,Mekanik ve Kalıp Tasarım Projelendirme. Designed by OddThemes